ESF fondo mėnesinis komentaras (2018 rugsėjis)

Tęsiame ESF fondo rezultatų skiltį, kurioje kiekvieno mėnesio pradžioje trumpai aptariame, kas vyksta Europos sutelktinio finansavimo rinkoje bei kaip tai daro įtaką fondo rezultatams.

Mėnesio rezultatas: +0.68%
Rezultatas nuo metų pradžios: +6.36%
Rezultatas nuo veiklos pradžios: +16.38%

 

Informaciją teikiančios platformos per rugsėjo mėnesį sufinansavo virš 410 mln. EUR paskolų. Platformos, kurios nebeteikia mėnesinės statistinės informacijos (Fixura, Funding Circle, Lendinvest, Nucleus, Thincats, Swaper ir kitos), remiantis praėjusių laikotarpių rezultatais, potencialiai surinko virš 200 mln. EUR. Latvijos platforma Mintos praėjusį mėnesį sufinansavo daugiausiai iš visų EU platformų – net 92,9 mln. EUR. JK platforma Zopa liko antroje vietoje su 87,3 mln. EUR, o Ratesetter trečioje vietoje su 71,4 mln. EUR.

Baltijos šalyse sufinansuotų paskolų suma rugsėjo mėnesį beveik nekito ir siekė 149,3 mln. EUR. Šį mėnesį sparčiausią augimą demonstravo Latvijos vartojimo kreditų platforma PeerBerry, surinkusi 5,2 mln. EUR (13% daugiau nei praėjusį mėnesį) ir estų platforma IUVO Group, surinkusi 3,6 mln. EUR (12,5% daugiau nei praėjusį mėnesį).

Lietuvos fizinius ir juridinius asmenis finansuojančios platformos (kurios teikia statistiką viešai) per rugsėjo mėnesį surinko 3,49 mln. EUR. Visų platformų bendra sufinansuotų paskolų suma, lyginant su praėjusiu mėnesiu, nepakito.

Investicijų pasiskirstymas atrodė taip:

  • Paskolų Klubas sufinansavo paskolų už 1.42 mln. EUR. paskolų;
  • Latvijoje registruota, bet Lietuvos verslo paskolas siūlanti platforma Lenndy surinko 1 mln. EUR;
  • Finbee bendrai (vartojimo ir verslo paskolos) surinko 590 tūkst. EUR;
  • Savy platformoje sufinansuotų paskolų suma siekė 480 tūkst. EUR.

Europos sutelktinio finansavimo (ESF) fondas vasarą uždarė su 0,68% prieaugiu. Fondo valdomas turtas šį mėnesį ūgtelėjo beveik 10% iki 7,67 mln EUR. Kapitalas buvo paskirstytas į platformas, su kuriomis jau dirbame, o naujų platformų šį mėnesį į portfelį neįtraukėme.

Mėnesio gale buvo atlikti nemokių paskolų nurašymai, kurie siekė 10 tūkst. EUR. Didžiąją dalį nurašymų sudarė viena nekilnojamojo turto paskola iš Estateguru platformos, Bondoros bei trys smulkios paskolos iš tiesioginių investicijų. Portfelio likvidumas išlieka optimalus – 67% įdarbintų lėšų yra alokuota į investicijas, kurių trukmė yra iki 12 mėn. 74% portfelyje esančių paskolų yra apsaugotos operatoriaus atpirkimo garantija arba turto įkeitimu.